AVG-200 SMART
Czytniki kontroli dostępu AVG-200-SMART dedykowane są do systemów automatycznej identyfikacji i kontroli dostępu, od podstawowych do wymagających najwyższego stopnia zabezpieczenia. Współpracują z systemami kontroli dostępu korzystającymi z transmisji danych w standardzie RS-485 lub WIEGAND. Wykonane z wytrzymałego poliwęglanu obudowy urządzeń zachowują jednolite wzornictwo dla całej serii produktów.
Zastosowana w urządzeniach obsługa unowocześnionego standardu MIFARE DESFire zapewnia lepiej zabezpieczoną transmisję danych między czytnikiem, a transponderem (kartą, brelokiem). Technologia ta jest w pełni zgodna ze starszym standardem MIFARE Classic/MIFARE Plus (włącznie z odczytem sektorów) oraz możliwością odczytu numerów CSN z rodziny kart MIFARE/DESFire.
Nowością zastosowaną w urządzeniu jest obsługa poświadczeń Bluetooth 4.0 BLE (wirtualnych kart KD) zainstalowanych na smartfonach/tabletach z systemami Android 4.3+ / iOS 7+ – komunikacja na duże odległości (do 6m – np. otwieranie bramy wjazdowej z samochodu). Dzięki temu czytniki AVG-200-SMART mogą zostać wykorzystane w różnych obszarach biznesowych, w szczególności związanych z logistyką i szybką ewidencją dóbr. W połączeniu z tagami BT4.0 o różnych wielkościach i kształtach, pozwalają na wykrywanie obecności tych tagów w zasięgu odczytu. Umożliwia to przenoszenie większej ilości danych niż w przypadku dotychczasowych kart, pomiar siły odbieranego sygnału z tagu (bicon-a) oraz płynną regulację mocy emitowanej przez czytnik. Cechy te sprawiają, że technologia ta pozwala na dużą elastyczność konfiguracji i możliwość specyficznego wykorzystania funkcji lokalizacji tagów opartych o triangulację – włącznie z możliwością implementacji przez firmy trzecie oraz integratorów.
Możliwość lokalizacji można uzyskać instalując w przestrzeni objętej systemem sieć czytników, w taki sposób, aby w miejscach dokonywania pomiarów każdy tag był odbierany przez minimum 3 czytniki. W przypadku wymaganej mniejszej dokładności lokalizacji np. w promieniu do 5 metrów, wystarczy odbieranie sygnału tagu przez jeden czytnik – w zasięgu może znajdować się wiele tagów, które się nie zakłócają.
Wykorzystanie przemysłowej szyny danych RS-485 umożliwia odczyt na duże odległości sięgające nawet kilkuset metrów większej ilości informacji niż przez port typu WIEGAND. Standard ten umożliwia również zastosowanie konwersji do transmisji ethernetowej opartej na protokole TCP/IP, przy użyciu specjalistycznych konwerterów RS-485/ETH-TCP/IP. Zastosowane zaawansowane funkcje anty-sabotażowe sygnalizują otwarcie pokrywy oraz oderwanie od ściany.
Uzupełnieniem czytników RFID jest dedykowany programator (czytnik personalizacyjny) oraz oprogramowanie CHOMGUARD® DEScoder, przeznaczone do wydawania i personalizacji transponderów zbliżeniowych oraz czytników RFID AVG-200-SMART. Zaawansowany program umożliwia zarządzenie niestandardowymi konfiguracjami i tworzenie indywidualnych ustawień czytników, w tym unikalnych kluczy szyfrujących, co gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo systemu. Ponadto pełna konfiguracja szczegółowych danych zapisanych w identyfikatorach (np. daty ważności, kody PIN, dane personalne, ilość punktów) pozwala na utworzenie antipassbacku opartego o informacje zawarte w transponderach. Aplikacja umożliwia stworzenie własnej polityki zabezpieczeń czytników i kart, w tym: profili poświadczeń, formatów, unikalnych identyfikatorów oraz konfigurację czytników poprzez karty programujące.
Urządzenie może również zostać zastosowane jako zabezpieczenie przed niepowołanym dostępem do komputera lub służyć autoryzacji operacji wykonywanych przez oprogramowanie, jako wspomaganie bądź też zastąpienie hasła dostępu.
ZAAWANSOWANE TWORZENIE FORMATÓW KART:
- indywidualna interpretacja ilości bitów,
- tworzenie własnych prefiksów i numerów kart,
- niestandardowe konfiguracje zapisu danych;
USTAWIENIA PROFILI KART:
- przypisywanie formatów kart do profili,
- pełna kontrola nad ilością wydanych kart,
- programowanie kart wg. ustalonej konfiguracji,
- możliwość zapisania danych na karcie, np. daty ważności, kodu PIN, punktów lojalnościowych;
ZARZĄDZANIE KLUCZAMI SZYFRUJĄCYMI:
- eksport i import kluczy do/z pliku,
- możliwość przechowywania kluczy w programatorze,
- zapis kluczy oraz ustawień czytników do karty programującej,
- losowe generowanie kluczy,
- odczyt kart – możliwość sprawdzenia zapisanych na karcie danych,
- zerowanie kart – możliwość usunięcia wszystkich zapisanych danych na karcie.